Pytanie - treść ankiety:

Strategie energetyczne - która koncepcja jest słuszna ?


Współczesny świat jest uzależniony od dostaw energii elektrycznej. Każdy kraj powinien zabiegać o własne bezpieczeństwo energetyczne. Możliwość wytwarzania energii elektrycznej jest w znacznej mierze uwarunkowana posiadanymi zasobami które da się przekształcić w energię. Polska energetyka jest oparta na węglu, jednak ilość produkowanej z niego energii nie jest wystarczająca w stosunku do naszych potrzeb stąd istnieje konieczność rozwoju innych źródeł pozyskiwania energii. Możliwe jest jednak także finansowanie technologii pozyskiwania innych źródeł energii kosztem węgla. Taka polityka może przynieść pozytywne efekty zwłaszcza w przyszłości ponieważ światowe złoża kopalin kiedyś się wyczerpią.

Załączniki:

Więcej na
ten temat

 
Analiza Wyników

Liczba głosujących:
9

Propozycje do wyboru:

Trzymajmy się węgla !

Polska ma ogółem 48 mld 226 mln ton udokumentowanych geologicznych zasobów węgla kamiennego. W złożach zagospodarowanych znajduje się 19 mld 131 mln ton (39,7%). Posiadając tak bogate złoża węgla powinniśmy wspierać finansowanie rozwoju technologicznego wydobycia węgla niż finansować inne metody pozyskiwania energii. Rozwijając technologie wydobycia opłacalne będzie nie tylko wydobycie węgla na nasze potrzeby, ale także jego eksport do innych krajów.
Odpowiedź zaproponowana przez:
Redakcja DEMOK.pl

Panele słoneczne i wiatraki na każdym domu !

Odnawialne źródła energii to przyszłość światowej energetyki. Energia geotermiczna, wodna czy słoneczna to najczystszy sposób pozyskiwania energii. Ogniwa słoneczne nie wymagają szczególnej konserwacji poza czyszczeniem. Trzeba zaznaczyć, że pierwsze 30 lat rozwoju technologii odnawialnych źródeł energii to inwestycja która będzie jednak bardzo mocno procentować w dalszej przyszłości. W tej koncepcji ważny byłby również rozwój małych jednostek lub obiektów wytwórczych energii przyłączonych bezpośrednio do gospodarstw domowych co zapewniałoby jeszcze większe bezpieczeństwo energetyczne i niezależność.
Odpowiedź zaproponowana przez:
Redakcja DEMOK.pl

Energetyka atomowa

Elektrownia jądrowa nie emituje szkodliwych pyłów i gazów do atmosfery przez co ogranicza degradacje środowiska. Ponadto światowe zasoby materiałów rozczepianych pozwalałyby na zaspokojenie wszelkich potrzeb energetycznych na wiele tysięcy lat. W nieoczekiwanej przyszłości przewiduje się natomiast wyczerpanie złóż paliw kopalnianych. W polskich warunkach problem stanowi nie tylko problem drogiego rozwoju technologii pozwalającej uruchomić pierwszą elektrownię jądrową, ale także poruszany w ostatnich latach problem bezpieczeństwa. Katastrofa elektrowni jądrowej w Fukushimie spowodowała zamknięcie wszystkich elektrowni jądrowych w Niemczech i światowy wzrost obaw w związku z eksploatacją tego rodzaju energii.
Odpowiedź zaproponowana przez:
Redakcja DEMOK.pl


Zaloguj się aby oddać głos